This post was originally published on this site

Ключі до Царства Небесного

Христос Спаситель, як чули ми з св. Євангелії, сказав Петрові: «Я дам тобі ключі до царства небесного, і що ти зв’яжеш на землі, то буде зв’язане і на небі, а що розв’яжеш на землі, то буде розв’язане і на небі». Чи дав же Христос Петрові ці ключі, про які зараз обіцяє, і як дав, то коли, і що це за ключі?

Безумовно, що Христос пообіцяв, те Він і дав, бо сам Він сказав: «Небо і земля перейде, а слова Мої не перейдуть» (Мат. 24, 35). Коли ж дав? Безумовно тоді тільки, коли Сам здобув царство небесне для людей. А Христос здобув для людей царство небесне, коли постраждав, помер, воскрес з мертвих і зійшов на небо для спасіння людей. Тоді тільки Йому дана була від Бога Отця всяка влада на небі і на землі (Мат, 28, 18), і тоді тільки, після Вознесіння на небо, Він міг цю владу передати кому обіцяв.

Одна тільки велика подія, як безпосередній наслідок здобуття Христом небесного царства для людей, сталася скоро після Вознесіння Христового на небо — це Зшестя Святого Духа на першу Христову Церкву, — ця подія трапилась прилюдно занотована відповідним актом. Коли всі віруючі разом з апостолами молились в одній хаті, зробився великий шум, ніби від сильного вітру і на кожного з віруючих зійшов Св. Дух, якби вогненним язиком, і всі вони заговорили на різних мовах і наріччях.

От ця велика благодать, ці дари Святого Духа, на віруючих, які виявились перш за все на різних мовах, це й були ті ключі до царства небесного, які Христос обіцяв Петрові, бо саме цими ключами, проповіддю св. Євангелії кожному народові на його рідній мові, найкраще відчинялось царство небесне для всіх народів. Що ці дари Св. Духа це й були ключі до царства небесного, це видно із слів Христа до учеників після Воскресіння: «Прийміть Духа Святого, кому відпустите гріхи, тому відпустяться, на кому задержите, задержаться» (Ів. 20, 23). Хто ж були свідками при цій події, при цій передачі ключів до царства небесного? Пар’фяни, Мидяни, Еламити, жителі Месопотамії, Юдеї, Кападокії, Понта, Азії, Фрили і свідчать, як всі віруючі на їхніх мовах говорили про великі Божі діла (Діян. 2, 9-11). Де занотована ця подія передачі ключів до царства небесного? В Діяннях св. Апостолів, розділ 2-ий.

Отже, щоб ми зрозуміли всю важність цього Божого благословіння і його дару Святого Духа для всього людства, ми в завершення можемо сказати тільки одне. Про що Господь навчав, про що говорив людям і апостолам, він це виконав. Він дарував спасіння для всієї вселеної, для всього світу божого, для всіх людей. І це через Святого Духа – Третю особу Божу люди мають божу опіку, люди відчувають цю присутність, люди моляться Богу і йдуть по дорозі божих заповідей і закону. Вони ідуть з поміччю Святого Духа до Царства Небесного. Отже, що неможливе у людей, те можливе у Бога. Апостоли Петро і Павло і усі решта були перші через кого все це втілилось у реальність.

Через це єднання вся Церква Господня і всі віруючі всього світу одержали спасіння, одержали щастя спілкування з Богом творцем всього світу. Всі вони можуть вимолювати для себе, щастя, мир і спокій для свого земного життя. Всі віруючі в особу Святої Тройці, стали повними правдивими християнами, всі одинаково мають можливість одержати велику нагороду Царства Небесного. Всі мають велику можливість удостоїтись вічного життя, де є всі Апостоли, де є всі Святі, де є всі праведники Божі. Це і буде колись нове життя, нове бачення нового світу, і вже духовного життя, святого і безгрішного.

Від всієї своєї душі, помолімося і подякуймо Господу Богу творцю неба і землі, помолімося Спасителю Господу Богу нашому Ісусу Христу, помолімося і всім Святим Апостолам за їх пожертву для нас. Будемо молитись Святій Тройці, щоб вона помагала нам спожити цей Духовний Дар і в спільній спокійній духовній молитві перед Богом бути разом. Амінь.

Very. Rev Volodymyr Khanas
Philadelphia, Pa