This post was originally published on this site

Про сліпонародженого

“По вірі вашій, нехай буде вам.” Сказав Господь.

Ми знаємо, що за гріхи батьків Бог наказує до четвертого покоління. Тому і учні запитали Його, хто согрішив, що він сліпим народився. Ісус відповів; ні він не согрішив, ні батьки його, а це для того, щоб відкрились на ньому діла Божі. (Ін. 9.3-7)

Він плюнув на землю і зробив суміш, помастивши нею очі сліпому, і сказав: іди в купальню Силоам і умийся. Він пішов вмився, і став зрячим. Таким чином, Христос показує свою силу людям.

Так фарисеї лукаво не вірили, що сліпонароджений став зрячий. Фарисеї питали його, чи він був сліпий як став зрячим. Він їм розказав як Господь зцілив його і він став зрячим. У фарисеїв в голові не вкладалось, що Господня рука може зцілити сліпонародженого і вигнали його геть. Тоді вирішили перепитати його батьків, чи він насправді родився сліпим. На що батьки відповіли: так він родився сліпим, а як він став зрячим, запитайте його, він вже сам дорослий.

Як ми знаємо фарисеї і книжники в той час були грамотні люди. І вони не вірили в це чудо, що створив Христос. Бо вони знали, що з Мойсеєм говорив Бог. Батьків хотіли відлучити від синагоги, коли вони признають зцілення сина свого. Тому вони так сказали, він сам дорослий і питайте його. Іудеї хотіли приглушити ті чудеса, які творив Господь, всяко старалися помішати Йому. Говорили, що в суботу не можна зціляти, щоби люди не вірили, бо в них самих не було ніякої віри. Вони творили на свій розсуд і прикривалися Богом, тому і сказали йому (у гріхах ти весь народився, і чи ти нас учиш? І вигнали його геть. (Ін. 9.34). Тепер ми бачимо віру сліпця, коли Христос сказав йому: (чи віруєш ти в Сина Божого?). Він запитав: а хто Він? Христос сказав – це Я.

Ми повинні замітити, ці щирі слова, що сліпець з щирого серця і чистої віри сказав: “Вірою, Господи!” і поклонився Йому.

о. Іван Семко