This post was originally published on this site

Triple Celebration in Los Angeles, CA

У ДЕНЬ ПОТРІЙНОГО СВЯТА У СВЯТО-ВОЛОДИМИРСЬКОМУ СОБОРІ М. ЛОС АНДЖЕЛЕСА ЗВЕРШЕНО БОЖЕСТВЕННУ ЛІТУРГІЮ

Чотирнадцяте січня відзначене трьома празниками: святом Обрізання Господнього, днем пам’яті святителя Василія Великого і першим днем Нового року за старим стилем, які тісно пов’язані між собою. Зранку українські православні християни м. Лос Анджелесу, штату Каліфорнія зібралися у Свято-Володимирському соборі на Божественну Літургію.

Тринадцяте січня –день преподобної Меланії Римлянки. У навечір’я Нового року у храмах звершують урочисті Богослужіння на закінчення Старого року. Люди дякують Господу за отримані ласки і просять благословення на час прийдешній. Тринадцятого січня в Україні святкують і Щедрий Вечір. І звучать життєрадісні щедрівки, господарів вітають, бажаючи щастя, добра та здоров’я на майбутнє… Наступного дня вранці прийнято засівати зерном оселі…

Чотирнадцятого січня люди зійшлися до Свято-Володимирського собору на Божественну Літургію Василія Великого, написану самим святителем, яку звершив Правлячий архиєрей Західної Єпархії УПЦ США владика Даниїл, у співслужінні настоятеля храму протоієрей Василя Савчура. Святковий, піднесений настрій, урочиста благоговійна тиша, неперевершений спів хору (регент Дебра Касперська)… Читання Святого Євангелія від Луки, молитовно схилені голови… Ось лунають щедрівки, сповнюючи серця новими надіями та духовними силами… Таїнство Святого Причастя, благодатне залучення душі до вічного життя… До прийняття Тіла і Крові Христових приступають діти з батьками… На серці – радість, а в душі – мир… Люди дякують Господу за щедроти і просять благословити «вінець наступаючого літа». У соборі лунає багатоголосе многоліття, особливо одній із найстарших парафіянок громади – пані Катерині Дах з нагоди її 95-ти ліття…

Владика Даниїл та настоятеля храму протоієрей Василь Савчур привітали віруючих зі святом, що поєднує три празника. На восьмий день від народження Господь наш Ісус Христос відповідно до Старозавітного закону прийняв Обрізання – прообраз Хрещення. Були пролиті краплі Найсвятішої Крові Господньої за гріхи людські…

Цього ж дня, 14-го січня, ми вшановуємо пам’ять святителя Василія Великого, який залишив по собі величезний духовний спадок, пізнавши різні науки і найголовнішу – істину Божу. Ми згадуємо святителя Божого, великого богослова і вченого, палкого захисника православної віри і невтомного пастиря Церкви Христової. Владика Даниїл зумів привизти до парафії мощі св. Василія Великого і численні парафіяни малу нагоду молитовно прикластися до святині.

Святкову радість посилює і зустріч першого дня Нового року за старим стилем. Парафіяни та гості міста слухають натхненну проповідь владики Даниїла: «Ми сьогодні проходимо рубіж духовного життя, залишаємо позаду минулі дні. І це важливо для нашої богоугодної думки: ми оцінюємо час, який минув, думаючи про майбутнє. Ми – насельники цієї землі, і кожний рік наближає нас до вічності. Поріг, який ми перейшли, є моментом осмислення того, які духовні події відбулися, які християнські вчинки ми здійснили… Минулий рік був пов’язаний із потрясіннями, випробуваннями та кровопролиттям. Ми живемо надією на Бога, ми молитвою підносимо свій розум до Господа і просимо, щоб життя наше проходило в мирі і любові до Бога та ближніх. Ми починаємо писати нові сторінки добрих справ. Нехай світла Різдвяна радість супроводжує вас протягом усього року!»

На завершення владика Даниїл привітав о. Василя з іменинами, сердечно побажавши доброго, щедрого і мирного року.

З радістю зустріли віруючі три свята, славлячи Народженого Господа нашого Ісуса Христа, вітаючи день прийдешній і вплітаючи щирі слова у віночок теплих поздоровлень: «Усього найкращого – всім людям! Нехай буде мир на землі, не гинуть наші діти, не ллються сльози батьків, а квітнуть радість та щастя». «Бажаю благополуччя, сил духовних і тілесних та успіхів. І нехай душі осяває молитва, а в серці завжди буде Бог!» «Зичимо здоров’я, миру і світлих почуттів. Божого всім благословення!»

Прислухаємося до поради святителя Василя Великого: «Чи хочеш упевнитися в майбутньому? Виконуй запропоноване Євангельським Законом і очікуй насолоди благами».

Парафіяльні святкування закінчились обідом у парафіяльному залі, де присутні вітали ювілярку та провели приємний новорічний день в родинній щирій атмосфері.

Triple Celebration in Los Angeles, CA

Triple Celebration in Los Angeles, CA – 01/16/17

Photos by Subdeacon Mykola Zomchak and Oleh Kharchenko

(67 images)