This post was originally published on this site

XXI Sobor of UOC of the USA

XXI Собор Української Православної Церкви США

Покликані Христом, обдаровані Духом Святим

З 19 по 22 жовтня 2016 року в Осередку Митрополії (Савт Бавнд Бруці, Н. Дж.), відбувся XXI-й Звичайний Собор Української Православної Церкви США.

У середу вранці, 19 жовтня все почалося з Божественної Літургії, яку очолив Високопреосвященніший митрополит Антоній, у співслужінні духовенства Святої Української Православної Церкви США, які прибули на Конференцію Духовенства та яка відбулася перед початком Собору. Було зворушливо бачити Церкву-Пам’ятник Святого Андрія Первозванного заповнену духовенством. Молитви священиків були доповнені ангельськими голосами семінаристів із Свято-Софійської Духовної Семінарії.

У той час, як священнослужителі зустрічалися в Культурному Центрі Консисторії, прибулі делегати зареєструвалися та отримали свої матеріали щодо Собору, інші скористалися можливістю перегляду експонати, які були виставлені на показ у фойє Центру. Представлені були Товариство св. Андрія, Українська Православна Ліга, Відділ молоді УПЦ США, Табір Всіх Святих та ін. Ці виставки показували прибулим делегатам, що Українська Православна Церква США активно працює не тільки в Митрополії, але і на парафіях, в місцевих громадах, і через океан в Україні та за її межами.

21-й Звичайний Собор розпочався в Ротонді Консисторії, де зібралися делегати, священнослужителі та ієрархи в очікуванні та формуванні процесії. Протоієрей Василь Завірюха та протоієрей Стівен Хутнік, мали честь нести мощовик, який містить частички мощей 48 святих. Попереду процесії несли мощовик, потім духовенство, а за духовенством йшли делегати. Спостерігаючи за своєю паствою і слідом за нею в Культурний Центр йшли наші ієрархи, присутні на Соборі – Високопреосвященніший Митрополит Антоній, Митрополит і Предстоятель УПЦ США та Діаспори, Високопреосвященніший Митрополит Юрій, Митрополит Канади і Предстоятель Української Православної Церкви в Канаді, Високопреосвященніший Архієпископ Єремія, Правлячий Архієрей Південно-Америкої Єпархії та Преосвященніший Даниїл, Правлячий Архієрей Західної Єпархії та Голова Консисторії УПЦ США.

Після вступної молитви та церемонії призначення президії Собору, Делегати почали дуже інтенсивну роботу. Митрополит Антоній представив офіційне привітання від Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія I. Митрополит Юрій привітав усіх учасників Собору і підтвердив міцні зв’язки між Церквою в Канаді та США і про те, наскільки добре обидві Церкви часто працюють разом, підтримуючи один одного в спільних цілях зростаючої Церкви Христової. Делегати також почули привітання Архієпископа Єремії, який подякував митрополиту Антонію за його постійну, щедру та люблячу підтримку Українською Православною Церквою США, Єпархію в Південній Америці.

Предстоятель Церкви Високопреосвященніший Митрополит Антоній також привітав усіх учасників ХХІ Собору. У своїй промові, Митрополит говорив про “оновлення”,  порівняв новий шлях Церкви, новий Стратегічний План, які будуть обговорюватися пізніше на Соборі. Після звернення Митрополита Антонія, Преосвященніший Єпископ Даниїл, привітав Духовенство та Делегатів Собору. Єпископ Даниїл представив свою доповідь, як Голова Консисторії, у якій він висловив вдячність кожному співробітнику Консисторії за їх труд та досягнення. За три роки з моменту нашого останнього Собору, багато чого помінялося в Осередку Митрополії, який є під управлінням наших відданих працівників.

Після звернення Преосвященішого Єпископа Даниїла, були озвучені ряд доповідей та звітів від Скарбника Стівена Хутніка, Голови Ревізійної комісії Ганни Черняк. У доповідях викладені три роки фінансової діяльності в житті Церкви. У другій половині порядку денного завершилися із схваленням доповіді від провоста Свято-Софійської Семінарії протоієрея Василя Завірюхи, доповідь від Української Православної Ліги, Юнацької Української Православної Ліги та Товариства св. Андрія – основних організацій нашої Церкви. Доповіді цих організацій будуть розміщені на офіційному сайті нашої Церкви в найближчі тижні.

Після вечері делегати мали честь побачити чудову виставку в галереї Історичного та Освітнього Центру, розташовану в бібліотеці – “Від соціального реалізму до церковного мистецтва: робота Українського Лемківського художника Миколи Бервінчака. Учасники отримали можливість побачити славну іконографію та почути лекцію.

У четвер день розпочався з Божественної Літургії у Церкві-пам’ятнику очолюваною Високопреосвященнішим Митрополитом Юрієм. Митрополит молився за подальший успіх давніх традицій Соборів протягом всієї історії Української Православної Церкви.

У пленарних засіданнях були заслухані доповіді всіх відділів Церкви, включаючи відділи Опікунської Діяльності, Християнського Милосердя, Відділ Молоді, Відділ Церковних Виддань, Відділу Зв’язків з Громадськістю, у Справах Культури, Архіву, Розвитку Духовенства, Свято-Софіївської Бібліотеки, Цвинтаря св. Андрія та Табору Всіх Святих. Хоч доповіді були тривалими, вони, тим не менш інформативно надавали усім позитиву.

Після доповідей та їх обговорень, єпископ Даниїл та митрополит Антоній попросив всіх делегатів відкликнутися на Архієрейський щорічний заклик за внесок до Благодійного Фонду ​​митрополита Мстислава. Цей Фонд необхідний для того, щоб підтримувати служіння Церкви. Ієрархи попросили делегатів Собору взяти звернення додому до своїх побратимів. Щорічне Архієрейське Звернення за Благодійний Фонд є особливо важливим, оскільки ми готуємося до святкування Століття нашої Церкви у 2018 р.

Після обіду комітет розглянув всі кандидатури, подані для різних позицій в Консисторії для Ради Митрополії, Ревізійної Комісії та Церковного Суду. Після того, як вибори були завершені, комітет по номінаціям відступили для підрахунку голосів, а сесії Собору були завершені.

Митрополит Антоній звернувся до всіх присутніх на Соборі, що багато людей, говорили з ним про величезну відповідальність яку взяв на себе Преосвященніший Єпископ Даниїл за десять років свого єпископства – величезна кількість людей, яким він не тільки помагає в нашій Церкві тут, в США, але крім того, в Україні і безцінну роботу, яку він робить для Церкви та її народу, віддаючи свій час, свої навики та зусилля – що Преосвященніший Владика повинен бути номінований на Архієпископа. Всі учасники Собору оплисками привітали Владику та за резонансною згодою вигукнули “Аксіос! Аксіос! Аксіос! Преосвященніший Єпископ був помітно зворушений, коли він підійшов до трибуни зі сльозами на очах і смиренно звернувся до присутніх, висловлюючи свою подяку і вдячність. При взаємній любові із захопленням вся кімната спалахнула гучним хором Многая Літа. Митрополит Антоній поінформував делегатів про те, що кандидатура буде представлена для включення в Диптихи Святої Вселенської Православної Церкви.

Після пленарних засідань Преосвященніший Даниїл закликав вірних взяти участь у вечірньому богослужінні в каплиці Трьох Святителів Свято-Софіївської Семінарії. Вірні прийшли помолитися і просити Бога про допомогу в їхньому житті та у проведенні Собору. Отець Антоній Перкінс, який очолював богослужіння, заявив, як він був вражений від великої кількості людей, що прийшли на молитву, відчуваючи вплив багатьох молитов та багатьох голосів, піднятих разом, щоб прославити Бога.

З радістю і привітністю на їхніх обличчях, люди почали прибувати назад в Культурний Центр для Великого Бенкету. Красиво прибраний зал переповнений людьми,  багато з яких прийшли тільки для бенкету, щоб побачитися зі старими друзями та завести нових і просто насолоджуватися красою Консисторії і її вірних.

Вечір розпочався з ходи Митрополичої Ради, а потім ієрархи, в тому числі Архієпископ Димитрій, Екзарх Вселенського Патріарха та Предстоятель Грецької Православної Архієпископії Північної Америки. Інші гості, які були присутні генеральний консул Ігор Сибіга, мер містечка Саут Баунд Брук, Керіл Шофнер та отець Мартін Рітсі з OCMC (Православний Місіонерський Центр).

Високопреосвященніший Архієпископ Димитрій звернувся із вітальним словом до присутніх, щоб запевнити їх у тому, що він молиться за успіх Стратегічного Плану та за успіх Українського Православного народу. Він висловив позитивне враження від України та її вірних, за їх динамізм та ентузіазм. Високопреосвященніший Архієпископ поділився дуже позитивними баченнями своєї участі, поряд з нашим Митрополитом Антонієм, в складі делегації Константинопольського Патріархату на Великому та Священному Соборі Православної Церкви, який відбувся в червні 2016 року на острові Кріт у Греції. Він говорив про надзвичайну важливість цієї зустрічі, першої такої важливої ​​зустрічі православних ієрархів за більш ніж 1300 років з моменту останнього Вселенського Собору 787.

Після привітання Архієпископа Димитрія, Високопреосвященніший Митрополит Антоній оголосив результати виборів до Ради Митрополії, Ревізійної Комісії та Церковного Суду. Були обрані наступні члени до складу Митрополичої Ради: – з духовенства о. Роберт Холет, о. Стевен Хутнік, о. Антонйі Перкінс, о. Андрій Покотило, о. Василь Савчур, о. Віктор Вронський та о. Василь Завірюха; з мирян – Ганна Черняк, Михайло Добрянський, Олександра Коселко, Пол Мацевич, Чарльз Сендерсон, Єлізавета Симоненко та Гейл Волощак. Голови Основних Організацій стають автоматичними членами Ради: Іван Головко, Українська Православна Ліга та протодиякон Ігор Махлай, Товариство св. Андрія. Заступниками були обрані: о. Михайло Гонтарук, о. Андрій Матлак, о. Мирон Оругон, о. Роберт Попічак, о. Габріель Рошел, Люба Левитська, Лідія Джус та Валентин Олійник.

Рада Єпископів нашої Церкви заснувала найвищу нагороду – “Великий Благодійник” – для нагородження людей, які були віддані нашій святій Українській Православні Церкві США. Особи, які отримують цю нагороду є ті, хто служив на різних посадах на національному, регіональному та місцевому рівні у парафіях протягом десятиліть, що демонстрували лідерство і є прикладом для вірних нашої Церкви. Нагороду “Великий Благодійник”, якою нагороджують тільки під час проведення в нашій Церкві Собору, отримали: Стевен Сивулич, Гелен Грінліф, Михайло Герець, Геіл Волощак, протопресвітер Тарас Чубенко та Оля Кофі.

На завершення Бенкету пролунали чудові піснеспіви у виконанні семінаристів Св. Софіївської семінарії під керівництвом о. Тараса Науменка та Українських народних пісень і мелодій у виконанні групи тріо Гердан.

Останній день Собору розпочався із Божественної Літургії у Церкві-Пам’ятнику, яку очолив Високопреосвященніший Архієпископ Єремія. Після Літургії усі учасники Собору повернулися до Культурного Центру, де Митрополит Антоній представив Стратегічний план пояснюючи, як важливо, що усі брали участь у ньому, щоб бути успішним. Це є прекрасна можливість бути працівником в винограднику Господньому. Високопреосвященніший Митрополит нагадав присутнім, що Господь вибрав їх, і вони повинні прислухатися до цього заклику.

Білл Маріанес, коордінатор плану, привернув увагу усіх присутніх його яскравою презентацією, щоб усі зрозуміли, про що йде мова – а саме про майбутнє Святої Української Православної Церкви США. Це поворотний момент в історії Церкви. Це наш час, він нагадав тим, хто слухає. Наш час, щоб зробити свій власний внесок, щоб зробити свою власну пожертву, щоб запропонувати свої навики на Божу славу, зусилля та нашу любов.

Основні Цілі Стратегічного Плану:

1 АДМІНІСТАЦІЯ

1.1 – Імпіричні показники

1.2 – Відповідні навики

1.3 – Оперативні та кадрові потреби УПЦ США

2. ДУХОВЕНСТВО

2.1 – Програма Навчання Духовенства

2.2 – Компенсація(Винагорода) та добробут Духовенства

2.3 – Набір Духовенства США

3. КОМУНІКАЦІЇ

3.1 – Початкова Діяльність

3.2 – Всебічна Взаємозв’язкова Основа УПЦ США

3.3 – Надати УПЦ США нову Марку (бренд, логотип)

4. ОСВІТА

4.1 – Православна Освітня Багатоцільова Навчальна Програма

4.2 – Православна Програма Розвитку

5. СІМ’Я ТА МОЛОДЬ

5.1 – Програма Життєдіяльність Сім’ї

5.2 – Програма Розвитку для Студентів

5.3 – Програма Розвитку для Молоді

6. БЛАГОПОЛУЧНІ ПАРАФІЇ

6.1 – Програма Благополучних Парафій

6.2 – Програма Просвітницької Діяльності

7. ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЄВАНГЕЛІЗАЦІЯ

7.1 – Просвітницька Діяльність та Євангелізація

7.2 – Нові успішні Місійні Парафії

7.3 – Філантропічна Просвітницька Діяльність

8. ОПІКУНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

8.1 – Програма Опікунської Діяльності

8.2 – Довгострокові та Заплановані Заповіти

9. ТЕХНОЛОГІЇ

9.1 – Парафій та Установ Веб Ресурси

9.2 – Додаток Церковні Богослужіння

9.3 – Парафіяльна Адміністрація

9.4 – Національний Спільний Портал

Останній день Собору був поділений на два засідання, під час яких учасники Собору мали можливість послухати Керівників Груп та визначитися щодо майбутнього Стратигічного Плану. Коли засідання завершилися, всі члени Собору знову зібралися для остаточного розгляду Стратегічного плану та цілей. При винесенні на голосування було прийнято затвердити та почати реалізацію Стратегічного Плану, всі учасники Собору підтримали одноголосно. План буде представлений на парафіяльному рівні протягом найближчих тижнів та місяців. За віддану працю та християнську благодійність Митрополит Антоній та Єпископ Даниїл нагородили Біла Маріанеса Орденом Свв. Бориса та Гліба.

В заключний день Собору усе Духовенство та Делегати зібралися ще раз в Церкві-Пам’ятнику Св. Андрія для Архієрейської Божественної Літургії. Це була рідкісна можливість, щоб бути присутнім разом з чотирма архієреями, і яке благословення це було для тих, хто мав нагоду брати участь. Коли люди почали розходитися, було видно, що вони були зворушені та з великим почуттям натхнення. Починається нове життя всередині Церкви. Крихітне полум’я було запалене в серцях і душах тих, хто був присутній на Соборі, і вони передають його у світ, щоб запалити серця і душі інших.

“Не Ви Мене вибрали, але Я вибрав вас, і вас настановив, щоб ішли ви і приносили плід». (Ін. 15:16)

Ми були вибрані Христом. У нас немає вибору, окрім як прийняти, і зрозуміти, що ми не самі, але, що Дух Святий обдарував нас і допоможе нам в цьому покликанні.

Собор можливо закінчився, але робота тільки починається. Тож давайте приступимо до праці і примножимо ті таланти, які Бог милостиво дарував нам.

XXI Sobor of UOC of the USA

XXI Sobor of UOC of the USA – 10/24/16

Photos by Elizabeth Symonenko

(291 images)

Share This: