This post was originally published on this site

У своєму вітальному слові Посол України в США Валерій Чалий подякував американській стороні за підтримку України у протистоянні російській агресії, лідерство у консолідації спільної міжнародної реакції на порушення РФ норм міжнародного права, а також за сприяння реформам в Україні, як у секторі безпеки та оборони, так і в соціально-економічній сфері. Окремо відзначивши внесок української громади США, Посол вручив орден «За заслуги» ІІІ ступеня Ігорю Воєвідці, президенту Фундації ім.Омеляна і Тетяни Антоновичів.

На прийнятті були присутні Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, який виступив із зверненням щодо неприйнятності будь-якого компромісу щодо окупації РФ Криму, а також захисник України Олександр Косолапов, який проходить лікування у Національному військовому медичному центрі ім. Волтера Ріда після важкого поранення, отриманого в зоні АТО, та митрополит Української Православної Церкви США Антоній у супроводі єпископа Даниїла та протоієрея Володимира Штеляка.

Привітання та слова на підтримку України прозвучали від конгресменів Брендана Бойла, Геральда Коннеллі, Сандера Левіна, Білла Паскрелля, Девіда Прайса, Пітера Роскама та Дункана Хантера, конресвумен Марсі Каптур, а також від Помічника заступника Державного секретаря США Бріджит Брінк. Зокрема, Бріджит Брінк підкреслила, що санкції проти Росії не буде знято, доки вона не виконає повністю свої зобов’язання. Представниками Конгресу наголошувалося, що США ніколи не визнають незаконну спробу анексії Криму та продовжуватимуть підтримувати Україну у протистоянні російській агресії, оскільки це є боротьбою за загальнолюдські цінності. 

Потенціал України у сфері розробок та інновацій у рамках заходу було представлено у вигляді виставки “50 винаходів, які Україна подарувала світу”. Про задум її створення та реалізацію цього непересічного проекту гостям розповіла представник правління Українського кризового медіа-центру Наталя Попович.

Source: Embassy of Ukraine in the United States of America