This post was originally published on this site

ЗВЕРНЕННЯ СОБОРУ ЄПИСКОПІВ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ США

Cвяткування 25-ої річниці Незалежності України

24 серпня 2016 р. Б.

До всечесних отців та дияконів, монахів, голів та членів парафіяльних управ Української Православної Громади та всієї Української Православної Сім’ї в Сполучених Штатах Америки.

Улюблені брати і сестри у Христі,

Кожного року 24 серпня українці з цілого світу збираються разом у Христовій Любові, щоб відзначити історично важливу героїчну боротьбу Українського народу за волю, свободу та незалежність.

Як і наші предки робили в минулому, тут у Сполучених Штатах Америки, так і ми збираємось як родини та громади, святкуючи незалежність рідної Батьківщини. Ми усвідомлюємо сьогодні вартість свободи, волі та національної гордості, що вплинули на дух наших предків. Святкуючи це національне свято, ми маємо можливість задуматися над волею та свободою не тільки як над дорогоцінними властивостями, але й як над істотними й універсальними умовами для розвитку добрих відносин з Богом та всіма іншими.

Для нас, котрі живуть у США, це щорічне святкування демонструє всім членам суспільства кожної раси, культури та релігії важливість нашої Української Спадщини та нашої Святої Православної Віри. У  сучасному світі, який оточений загрозою терору та війни, наша спадщина і віра підтримує чесноти свободи, надії у Божу присутність і визволення та любов до всього людства. Ці чесноти абсолютно необхідні для підтримання миру, для встановлення справедливості та для зростання добрих відношень з Богом та один до одного. Наша релігійна та культурна спадщина Українських Православних Християн нагадує нам про нашу святу відповідальності, щоб всі люди мали доступ до одних плодів і благословень, якими ми насолоджуємося як громадяни та жителі вільної нації. У наших громадах і парафіях ми виконуємо цю відповідальність через підтримку благодійності, через доброзичливість до незнайомих, через нашу безумовну любов до свого ближнього та через наше справжнє служіння Богові, Який створив людську істоту за своїм ідеальним образом і подобою.

Кожна країна світу за часи історії перейшла через те, що Україна проходить свої перші 25 років незалежності. Уряд та люди зі всіх кутків Українського суспільства, відклавши всі егоїстичні бажання та плани, повинні дійти до своєї ідентичності, що зможе протистояти любим атакам проти неї. Молитвою єпископів, духовенства та вірних Української Православної Церкви США є щоб наші брати і сестри по всій Україні мали терпіння побачити плоди своєї віри та відданості.

В цей День Незалежності ми молимося, щоб Бог поглибив наше розуміння волі і свободи у всій їх величині, щоб наша любов до Нього і один до одного також укріплялася. Нехай же Милість Господня і Його Благословення буде зі всіма вами назавжди.

З батьківською любов’ю у Христі,

† АНТОНІЙ, Митрополит
Української Православної Церкви США тa Української Православної Церкви в Діаспорі

† ДАНИЇЛ, Єпископ
Української Православної Церкви США